piątek, 8 kwietnia 2016

Szydełkowe etui

Szydełkowe etui są wciąż na topie. Czy to na telefon, czy na tablet. Ich zaleta jest oczywista, ekraniki naszych urządzeń nie mają prawa się porysować w takim pokrowcu, co często zdarza się gdy wkładamy telefon czy tablet do torby. Ja z kolei mam inny problem. Książki, które trzymam w mojej torbie (zabieram je ze soba minimum 3 razy w tygoniu) niestety nie były wyposażone w pokrowce, gdy je kupowałam. Postanowiłam wyszydełkować taki, do którego moge schować książkę i wiem, że jest ona zabezpieczona i nic się jej przez przypadek nie stanie. 


Jedyną wadą takiego rozwiązania jest rozmiar. Jak wiadomo nie wszystkie książki są takie same, ale przy odrobinie szczęścia, do mojej szydełkowej torby (która jest rozciągliwa) zmieści się większość przeze mnie posiadanych książek. Zawsze mogę też wyszydełkować następne etui, tylko większe :)Etui powstało z włóczki Crelando (bardzo grubej, pierwotnie przeznaczonej na czapkę zimową) szydełkiem załączonym do włóczek (chyba nr. 6 ). Całość zrobiłam ściegiem tkanym :) 8 komentarzy:

 1. Ciekawy pomysł i bardzo ładne wykonanie:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje, a najważniejsze, że pożyteczne ;)

   Usuń
 2. Faktycznie pomysł pierwsza klasa, i mam nadzieję, że się zgodzisz, abym go skopiowała?? :) aż sama żałuję, że na to nie wpadłam :) hihi pozdrawiam serdecznie Ania

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szydełkuj do woli :) Też się dziwie, że wcześniej nie zrobiłam sobie takiego pokrowca ale od czego są inne blogerki by się inspirować i tworzyć :) Pozdrawiam serdecznie i czekam na Twoją wersję Aniu :)

   Usuń
  2. Wspaniały pomysł. Zrobiłam etui na książkę jako nagrodę w moim candy. Teraz przypomniałaś mi, że sama nie mam. Muszę sobie zrobić koniecznie, bo gdy się czyta bardzo się takie etui przydaje.

   Usuń
  3. Bo przysłowie: Szewc bez butów chodzi jest jak najbardziej prawdziwe:)

   Usuń
 3. Zazdraszczam ci tego szydełkowania ja nie mogę tej sztuki załapać a chciałabym, bardzo fajne te etui :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziekuje bardzo:) Ćwicz i jeszcze ćwicz a na pewno gładko pójdzie:) Chociaż ja sama schowałam druty bo jakoś mi nie szły i narazie mam na nie focha :) :)

   Usuń